noiladnie
Dom i ogródLifestyle

Jak poradzić sobie z małą i wąską kuchnią

Przy małych pomieszczeniach kluczowa jest odpowiednia aranżacja wnętrza

Okazuje się, że aranżacja małej i wąskiej kuchni to nie małe utrapienie wielu Polaków. Nie bez przyczyny, ponieważ kuchnia to miejsce nie tylko na kulinarne eksperymenty, ale również na spotkania i rozmowy z bliskimi, dlatego musi być funkcjonalna, a zarazem cieszyć oko.

W kuchni w każdym rozmiarze niezwykle ważny jest również tzw. trójkąt roboczy. Lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza powinny być oparte na wierzchołkach trójkąta. Takie ustawienie znacząco poprawi komfort pracy oraz skróci dystans pokonywany podczas przygotowywania posiłków. W mniejszej kuchni to rozwiązanie jest szczególnie użyteczne, ponieważ pozwala wydzielić część kuchenną od jadalnianej – wyjaśnia Aneta Nowakowska, architekt wnętrz serwisu Noiladnie.pl.

Mała kuchnia powinna być przede wszystkim odpowiednio doświetlona – poza głównym źródłem światła warto wybrać kinkiety czy lampki LED do umieszczenia nad blatami.

Ponadto istotna jest kolorystyka – jasne i ciepłe barwy na ścianach oraz blaty w kolorze jasnego drewna doskonale kontrastują z ciemnymi frontami mebli, optycznie powiększając przestrzeń. Taki duet z pewnością sprawdzi się w nowoczesnej aranżacji.

Kuchnia jest również miejscem kompromisów – jeśli zdecydujesz się na zmywarkę, prawdopodobnie nie będzie w niej miejsca na wyspę kuchenną czy dwuskrzydłową lodówkę. Podobnie z akcesoriami – w kuchni powinny znaleźć się wyłącznie te, które są użytkowane przez domowników, aby nie przytłaczały przestrzeni.

Mała kuchnia – metamorfozy

Metamorfoza I

Totalna metamorfoza wnętrza po ponad dziesięciu latach od ostatniego remontu.

PRZED…

PO…

Metamorfoza II

PRZED…

PO…

 

Materiały promocyjne agatameble.pl

Metamorfozy pochodzą z serwisu Noiladnie.pl.

Fot. Noiladnie.pl

Jaka jest Twoja reakcja?

Podekscytowany
0
Zadowolony
0
Podoba mi się
0
Zastanawiam się
0

You may also like

More in:Dom i ogród

Comments are closed.