10 nietypowych miejsc na ślub

Nie każdy ślub musi odbyć się w USC. Zainspiruj się oryginalnymi pomysłami.

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Nie każdy musi odbyć się w USC, ale przysięgę małżeńską należy złożyć w obecności  właściwego urzędnika. Narzeczeni coraz częściej wybierają nietypowe miejsca zaślubin.

Na plaży

Ślub na plaży jest niepowtarzalnym miejscem, aby powiedzieć sakramentalne „TAK”. Urzekający szum fal, morska bryza, ciepły powiew wiatru, czyli cała ta urokliwa sceneria sprawia, że jest to niezapomniane przeżycie. Aby nadać ceremonii więcej romantyzmu można zaplanować ją o zachodzie słońca.

ślub

W lesie

Ci, którzy cenią sobie leśne krajobrazy i śpiew ptaków wybiorą z pewnością ślub w otoczeniu drzew. Bliskość natury sprawia, że ślub będzie jak z bajki!

ślub

ślub

Na statku

Dla miłośników wody dobrym rozwiązaniem są zaślubiny z daleka od lądu. W zależności od preferencji można wybrać większy lub mniejszy statek na tę uroczystość.

W balonie

Żądni podniebnych wrażeń zachwycą się ślubem w powietrzu, pod gołym niebem. W ten niekonwencjonalny sposób można jednocześnie podziwiać piękne widoki i składać przysięgę swojej drugiej połówce.

Na szczycie góry

Doskonałym pomysłem jest zaplanowanie ceremonii na szczycie góry. Malowniczy pejzaż sprawi, że Wasz ślub będzie wyglądał jak z pocztówki.

Pod wodą

Odważni mogą się zdecydować na ślub w nieco bardziej ekstremalnych okolicznościach.  W zaaranżowanym do tego celu miejscu pod wodą narzeczeni mogą złożyć swoją przysięgę w otoczeniu raf koralowych, pływających ryb i innych morskich żyjątek.

W samolocie

Pasjonatom wysokich lotów może spodobać się wymiana obrączek na pokładzie samolotu. Oderwani od lądu poczujecie się jak dwa gołąbki.

W zamku

W dzieciństwie nierzadko marzyliśmy, aby być księżniczką czy księciem mieszkającym  w zamku. Chcąc poczuć się parą książęcą doskonałym wyborem będzie ślub w komnatach lub na wieży zamkowej.

Na stadionie

Dla wielbicieli sportu i chcących spektakularnych wrażeń świetnym rozwiązaniem jest ślub na środku stadionu. W otoczeniu trybun pełnych gości na pewno te wydarzenie zapamiętacie do końca życia.

Na wzgórzu w Toscanii

Włoski klimat, niesamowite widoki  i piękne zapachy przyrody masz zapewnione w urokliwej Toscanii. Możesz wybrać wzgórze, na którym odbędzie się Wasza romantyczna ceremonia.

To musisz wiedzieć

Jak już wybrałeś idealne miejsce na ten wyjątkowy dzień, czas zaplanować jego organizację.

Jeśli ślub ma się odbyć za granicą, to musisz pamiętać o kilku formalnościach:

  •  dowiedzieć się (MSW, konsulat, ambasada) jakie dokumenty są wymagane w danym kraju do zawarcia aktu małżeństwa  i które będą ważne w Twoim państwie
  •  potrzebne dokumenty muszą być  przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego
  •  należy też uzyskać zgodę  na ceremonię w danym miejscu
  •  wybierając się w egzotyczne strony pamiętaj o odpowiednich szczepieniach dla siebie i gości
  •  w przypadku ślubu kościelnego potrzebna jest zgoda proboszcza parafii na ślub poza parafią oraz spełnienie innych, aktualnych  wymogów kościelnych
  •  należy również pamiętać, że w niektórych krajach wymagana będzie wiza
  •  ważnym elementem jest wykupienie ubezpieczenia dla siebie i gości.

Najlepiej przystąpić do organizacji ślubu minimum dwa miesiące wcześniej przed planowaną datą. Warto mieć na uwadze, że są specjalne firmy, które zajmują się organizacją takich wydarzeń za granicą.

Dobrze jest wybrać nieszablonowe miejsce na tak ważny dzień w życiu. Dzięki temu z pewnością będziecie mieć wspaniałe wspomnienia.


Klaudia Rejkiewicz

Klaudia Rejkiewicz

– przedsiębiorca

– pasjonatka podróży

– zagorzała miłośniczka aktywnego i zdrowego stylu życia

Zobacz inne artykuły autora

Podoba Ci się? Dodaj komentarz i udostępnij: