Andrzej Piaseczny w niedzielę zaśpiewa w “Spodku”

Zapraszamy na koncert „The Best of” z hitami Andrzeja Piasecznego.

Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów zaśpiewa w najbliższą niedzielę w katowickim “Spodku”.

„Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Imię deszczu”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Śniadanie do łóżka” – to tylko niektóre z wielkich przebojów, za które publiczność pokochała Andrzeja Piasecznego.

Andrzej Piaseczny

Pierwsze sukcesy wokalisty to początek lat dziewięćdziesiątych i występy w rockowym zespole Mafia. Ale ogromną popularność – zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej – przyniosła Andrzejowi Piasecznemu płyta nagrana z saksofonistą De Mono Robertem Chojnackim. „Sax & Sex” sprzedał się w ogromnym nakładzie a hity „Budzikom śmierć”, Prawie do niebia i „Niecierpliwi” nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną.

W 1998 roku artysta rozpoczął solową karierę. Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta „Piasek” z singlowymi przebojami „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu „Złotopolscy”, emitowanym przez kilkanaście lat na antenie „Dwójki”.

Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek „Spis rzeczy ulubionych”, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim – ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar. Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce. Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród: Telekamery, SuperJedynek, Eska Music Awards i  Bursztynowego Słowika. Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji.

Spełnia się także w roli jurora w popularnym programie „The Voice of Poland”. W siódmym sezonie widowiska, jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję. W 2017 roku artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej jubileuszową trasą koncertową, z której materiał live został zarejestrowany i został wydany na płycie.

Andrzej Piaseczny – koncert “The Best of”

Kiedy?

24 marca (niedziela)

Gdzie?

“Spodek”, Katowice

Godzina

18.30

Niedzielny koncert w katowickim „Spodku” rozpocznie się o 18.30. Bilety w cenie 59 – 99 złotych dostępne są w ogólnopolskiej sieci Empik Bilety. https://www.empikbilety.pl/event/Andrzej_Piaseczny_The_Best_Of

ZAPRASZAMY!

Materiały promocyjne

Podoba Ci się? Dodaj komentarz i udostępnij: