Indoor skydiving – oderwij się od ziemi

Jak to jest poruszać się w powietrzu?  Dobrym pomysłem może być spróbowanie indoor skydivingu.

Indoor skydiving – to stosunkowo nowy sport, który staje się w Polsce coraz popularniejszy, tym bardziej że mamy już w tej dyscyplinie mistrza świata.

Indoor skydiving jest właściwie dla każdego, również dla dzieci i starszych. Sport ten jest jeszcze młody, ale cieszy się już stosunkowo dużą i stale wzrastającą popularnością.

Indoor skydiving polega na lataniu w tunelu aerodynamicznym postawionym pionowo, w którym powietrze potrafi osiągać prędkość nawet do 300 km/h. Dzisiaj […] większość tuneli już jest w pełni oszklona. Cała budowla ma ok. 30 m wysokości – mówi Andrzej Sołtyk, mistrz świata w indoor skydivingu. Obecnie tuneli do uprawiania tego sportu jest na świecie ponad 160, z czego w Polsce cztery, a piąty jest w budowie.

Rozpoczęcie przygody z indoor skydivingiem nie jest trudne. Już po krótkim przeszkoleniu przez instruktora można wejść do tunelu aerodynamicznego, aby czerpać przyjemność z unoszenia się w powietrzu. Cały potrzebny sprzęt – kombinezon, kask, gogle i zatyczki do uszu – dostaniemy na miejscu.

Indoor skydiving jest sportem bezpiecznym – uprawia się go w zamkniętej, kontrolowanej przestrzeni. Oczywiście może się zdarzyć, że uderzy się w ścianę tunelu i odniesie kontuzję, jednak są to przypadki rzadkie.

Indoor skydiving jest alternatywą dla tych, którzy marzą np. o skakaniu ze spadochronem, ale nie mogą tego robić ze względu na uwarunkowania fizyczne i zdrowotne. Niektóre osoby, np. starsi, z powodu słabej kondycji mogą mieć problemy z uprawianiem spadochroniarstwa. Poza tym skoczkami spadochronowymi nie mogą być małe dzieci.

Wypowiedź na temat spadochroniarstwa oraz indoor skydivingu: Krzysztof Sołtyk i Andrzej Sołtyk – mistrz świata w indoor skydivingu

Podoba Ci się? Dodaj komentarz i udostępnij: