Muszkieterki – jesienny must have

Jesienne buty nr 1 dla pań to muszkieterki

Muszkieterki to aktualnie poszukiwane obuwie niemal przez każdą z pań. Idealną porą, aby je założyć jest właśnie jesień.

Za co kochamy muszkieterki?

Pięknie eksponują nogi. Nie można przejść obojętnie obok kobiety w muszkieterkach. Ich długość za kolana sprawia, że wydłużają nogi.

Dodają seksapilu. Mogą być jedynym elementem w stroju jesiennym podkreślającym świetnie kobiecość. Ich długość za kolana sprawia, że doskonale komponują się z krótka spódnicą czy sukienką.

Grzeją. Jeśli nawet nie są ze skóry, tylko z dość cienkiego materiału, to i tak sprawiają, że nogi, a szczególnie kolana są chronione przed chłodem.

Jakie lubimy muszkieterki?

W zależności od upodobań możemy wybrać te na wyższym, jak i niższym obcasie.

Dość popularne są w kolorze czarnym. W tej barwie znajdziemy zarówno buty z materiału, jak i zamszowe.

Bardzo stylowo prezentują się muszkieterki zamszowe w kolorze szarym czy beżowym.

Muszkieterki mogą być wiązane pod kolanem lub mogą okalać nogę jak zakolanówki. Znajdziemy takie w wersji dopasowanej, gdzie podkreślają łydkę niczym rajstopy oraz luźniejsze, przeważnie z zamszu lub skóry.

https://www.instagram.com/p/B3t_pEfJSqy/

https://www.instagram.com/p/BrmtTpFlJB3/

Z czym łączyć muszkieterki?

Bezapelacyjnie doskonale sprawdzą się z mini. Pamiętajmy, żeby pozostawić widoczny fragment nogi pomiędzy końcem cholewki a spódnicą czy sukienką.

Fantastycznie prezentują się muszkieterki zarówno z dopasowaną, jak i ze zwiewną górą.

Ciekawie wyglądają muszkieterki w zestawieniu ze spodniami czy leginsami. Tutaj wybierzmy spodnie dość dopasowane, gdyż zbyt szerokie nie będą się dobrze prezentować w muszkieterkach i najzwyczajniej mogą się nie zmieścić.

Kreacje mocno podkreślające całą figurę ostrożnie łączmy z muszkieterkami. Chodzi o to, żeby całość nie wyglądała zbyt pretensjonalnie a nawet wulgarnie.

Długa kreacja za kolana odbierze cały urok muszkieterek, wtedy będą tylko zwykłymi kozakami, które kończą się nie wiadomo gdzie, bo wszystko zasłania długa spódnica.

Możemy stworzyć stylizację monochromatyczną lub postawić na wyróżnik koloru w postaci muszkieterek.

Krótka kreacja + muszkieterki nie musi oznaczać konieczności założenia krótkiej kurtki lub żakietu. Doskonale będą prezentować się panie w długim rozpiętym płaszczu czy kamizelce. Takie zestawienie jest bardzo ciekawe: z zewnątrz długo, krótko w środku.

Dla kogo muszkieterki?

Szczupłe nogi świetnie będą wyglądać w dopasowanej wersji muszkieterek. Dla pań z masywniejszymi łydkami proponuję matowe buty, niezbyt opinające łydkę, np. skórzane lub zamszowe. Przy niskim wzroście i obfitszych kształtach dobrze jest wybrać te na wyższym obcasie.

Czy muszkieterki są zarezerwowane tylko dla młodych kobiet? Bynajmniej, wystarczy spojrzeć, jak doskonale wyglądają w nich znane osobistości. Jeśli dojrzała pani będzie uważała, że mini w jej wieku nie przystoi, może założyć dłuższą narzutkę, aż do kostek, którą rozepnie, by wyeksponować nogi w muszkieterkach. W ten sposób nie będzie czuła się zbyt odważnie ubrana.
https://www.instagram.com/p/Bq76djinYeh/