Słowiański Jedwab -Trzy Kolory

Nowa odsłona wydarzenia modowo-artystycznego „Słowiański Jedwab”

Zgodnie z przyjętą już tradycją w ostatni piątek miesiąca zaprezentowana zostanie nowa odsłona projektu “Słowiański Jedwab”, której twórcami są: Estera i Andrzej Grabarczyk. Tegoroczna edycja projektu nosząca tytuł „Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory” zostanie zaprezentowany w Centrum Nauki i Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

trzy kolory
Plakat “Słowiański Jedwab – Trzy kolory”

Jaki będzie tegoroczny projekt?

W tym roku len będzie zaprezentowany w trzech odsłonach koloru i temperamentu, jak zwykle przy udziale energetycznej muzyki i ciekawej choreografii.

W tym roku pokaz główny również zostanie wzbogacony o prezentację ożywionej odzieży recyklingowej zaprojektowanej przez Esterę Grabarczyk.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz prac projektantki odbiegający od lnu, a mianowicie obrazów i biżuterii, nawiązujących tematycznie do głównego nurtu.

Co roku wydawany był katalog z prezentacją danej kolekcji. Z radością informujemy iż w roku 2019 została wydana książka ,,Ja i Słowianki Jedwab” Książka jest prezentacją najnowszych prac Estery Grabarczyk oraz zbiorem wypowiedzi modelek z najnowszej kolekcji oraz osób współtworzących projekt od jego początków, które sięgają 2014 r. Premiera w dniu pokazu 27-09-2019 w Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Prezentowana prace są praktycznie w pojedynczych egzemplarzach. Ale to co je wyróżnia to drobinka  artystycznych fantazji i miłości, które Estera wkłada  w każdą z tych prac. To projekt dzięki któremu powstała fundacja ,,Uszyj swoje marzenia ”.

Każda kolekcja ma coś ze mnie, z tego co przeżyłam, co zobaczyłam, co mnie zafascynowało jako człowieka i kobietę. Moje prace są dla każdej zwykłej i każdej wyjątkowej kobiety, ponieważ każda z nas jest niezwykła i zwykła zarazem. Każda z nas ma swoje obowiązki i zmagania, ale również fantazje i pragnienia. To wszystko przekazują moje prace – mówi Estera Grabarczyk.

Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory

Kiedy?

27 września (piątek)

Gdzie?

Centrum Nauki i Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Godzina

18.00

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy i współpracy instytucji kulturalnych, firm, osób prywatnych oraz mediów. To właśnie  dzięki ich zaangażowaniu powstaje projekt który z roku na rok zdobywa popularność.

Tegoroczny pokaz objęty jest limitem miejsc biletowanych, których rezerwacji i zakupu dokonać można na stronie WOK bilety.wok.walbrzych.pl.

http://bilety.wok.walbrzych.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=12230&identyfikator=3d2268807c6f7560f011f3072a180430

Zapraszamy!