STOP plastik! Dołącz do akcji na Święto Zmarłych i zrób samodzielnie bukiet róż z liści

Zadbaj o środowisko. Zobacz, jak łatwo możesz zrobić bukiet róż z liści, które znajdziesz pod drzewem.

Samodzielnie wykonany bukiet z liści to jest to, co możesz zrobić dla naszej Planety Ziemi.

bukiet róż z liści
Fot. Redakcja

Święto Zmarłych to dzień pamięci o tych, którzy już odeszli. Spotykamy się w tym dniu przy grobach najbliższych dekorując je kwiatami, wieńcami, zniczami.

Kupujemy masowo tysiące plastikowych kwiatów i wiązanek z nadzieją, że w ten sposób grób będzie przystrojony dłużej, niekiedy cały rok, aż do następnego Święta.

Bukiety i wiązanki sztuczne maja tę zaletę, że są trwałe i nie więdną tak szybko, jak świeże kwiaty czy gałęzie. Jednak trwałość tych plastikowych dekoracji niewiele ma związku z estetyką, gdyż poddawane nieustannie przez cały rok czynnikom atmosferycznym płowieją od słońca, zbierają kurz i na pewno nie dekorują.

Wszyscy wiemy, jak długo rozkłada się plastik. Możesz zrobić coś dla naszej Planety Ziemi, żeby nie zaśmiecać jej bezmyślnie. Dołącz do akcji STOP plastik! Zamiast sztucznych bukietów i wieńców możesz udekorować groby naturalnymi wiązankami, które w dodatku w łatwy sposób wykonasz samodzielnie.

https://www.instagram.com/p/B4QA4Vwl25o/
Na przepiękny jesienny bukiet róż będziesz potrzebować zaledwie liście klonu, które możesz pozbierać podczas spaceru.

bukiet róż z liści
Fot. Redakcja
Jak zrobić bukiet róż z liści?

Pozbieraj kolorowe liście klonu, których teraz jest mnóstwo, wybieraj te największe. Na jedną różyczkę będziesz potrzebować minimum 3 liście.

Przygotuj nici, sznurek lub cienki drucik.

Złóż liść na pół i zwiń go dość ciasno, gdyż to będzie środek. Następnie złóż drugi liść również na pół i owijaj dalej środek. Postępuj tak z kolejnym liściem i kolejnym, aż uformuje się różyczka. Zwiąż całość nitką i gotowe!

Bukiet możesz polakierować lakierem do włosów, aby pięknie błyszczał lub nawet sprayem kolorowej farby. Bukiet róż z liści możesz umieścić w niskim wazonie lub połączyć z zieloną gałązką i suchą trawą w całość. Gotowe!

bukiet róż z liści
Fot. Redakcja