Szafa pęka w szwach a nie chcesz pozbywać się ubrań? Mamy patent!

Znasz ten ból, kiedy kupujesz nowy ciuch, a później nie masz go gdzie upchnąć w szafie? Twoja szafa pęka w szwach, a Ty nie masz się w co ubrać? Myślisz, żeby pozbyć się połowy zawartości? Nie rób tego! Podpowiadamy, jak sprytnie wybrnąć z tej sytuacji.

Szafa pęka w szwach? Masz dużo ubrań i lubisz kupować coraz to nowe? Rozumiemy Cię doskonale! W końcu to cecha rasowych miłośniczek mody. Nie wszystkie jednak posiadają odpowiednią ilość szaf, czy pokaźnych rozmiarów garderoby. Często kobiety nakłania się do robienia tzw. remanentów wśród ubrań, czyli pozbywania się tych, w których chodzimy rzadko lub wcale, albo są za ciasne czy też za duże.

Nie negujemy robienia takich przeglądów szaf, ale rozumiemy, że może Ci być po prostu żal oddawać swoje ubrania. Do niektórych przywiązałaś się szczególnie, mogą wiązać się ze wspomnieniami. Niektóre to super okazy upolowane na wyjątkowych okazjach. Możesz mieć i takie, które są aktualnie niemodne albo za ciasne. Poczekaj! Nie pozbywaj się ich od razu! W końcu może jednak zrzucisz te parę kilo i będą jak znalazł?

Moda ciągle się zmienia i ma tendencję, że powraca. To, co było kiedyś hitem może zostać nim znowu. Poczekaj, nie wyrzucaj!

Niektóre ubrania z powodzeniem możesz poddać przeróbkom, by zyskały nowy powiew świeżości. Dlatego nie rozstawaj się z nimi zbyt pochopnie.

W końcu możesz należeć do tych kobiet, które nie mają za małych, czy za dużych, czy też niemodnych strojów, ale mają ich po prostu dużo i najzwyczajniej ich szafa pęka szwach.

Kolejna szafa?

Absolutnie nie! Podpowiemy jak nie pozbywać się ciuchów i nie dokupować nowej szafy.

To, co Ci będzie potrzebne to:

Pierwszy krok

Robisz zdjęcia swoich ubrań.

Możesz sfotografować same ubranie

szafa/planetainspiracji.plszafa/planetainspiracji.pl

lub

siebie w ubraniu

 

szafa/planetainspiracji.pl szafa/planetainspiracji.plszafa/planetainspiracji.pl

 

Drugi krok

Siadasz do komputera i tworzysz folder  MOJA BAZA UBRAŃ

szafa/planetainspiracji.pl

 

 

Następnie jego działy, wg uznaniaszafa/planetainspiracji.pl

 

Segregujesz zdjęcia do odpowiednich działów.

Trzeci krok

Przygotowujesz pudła i naklejasz na nich etykiety np.: swetry, letnie sukienki itp. Pudła umieszczasz tam, gdzie masz miejsce w domu. Jeśli nie pamiętasz, gdzie umiejscowiłaś wszystkie swoje pudełka z garderobą, to zapisz sobie w swojej BAZIE UBRAŃ. Takie miejsce na dodatkowe pudła można z łatwością wygospodarować montując nawet dodatkowe półki np. nad drzwiami.

 

szafa/planetainspiracji.pl

 

Podpowiadamy, że dobrze jest robić segregację pudełkową w zależności od pory roku. I tak, gdy po zimie nastaje wiosna, a często zdarza się ostatnio, że nawet od razu lato, to po prostu zamieniasz to, co wisi w szafie na to, co jest w pudełku i później znowu odwrotnie. Prawda, że proste? W ten sposób będziesz mieć w szafie dużo przestrzeni i tylko aktualnie potrzebne ubrania.

 

                                   

 

MOJA BAZA UBRAŃ jest potrzebna szczególnie, gdy nie pamiętamy tak naprawdę co właściwie mamy. Często leży gdzieś w szafie odzież, o której zapomnieliśmy już zupełnie. Ba, nawet zdarza nam się kupić rzecz niemal identyczną, jak ta gdzieś dobrze schowana.

Kiedy szukasz w głowie jakiegoś pomysłu na stylizację, to najpierw przejrzyj swoją BAZĘ. Tworząc MOJĄ BAZĘ UBRAŃ możesz zrobić sobie gotowe zestawy stylizacji na różne okazje. To zaoszczędza dużo czasu!

Czy już rozumiesz dlaczego nie warto pozbywać się pochopnie mało noszonych ubrań? W końcu to byłoby wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za te wszystkie ubrania kiedyś przecież musiałaś zapłacić.

Teraz mając MOJĄ BAZĘ UBRAŃ możesz szybko tworzyć coraz to nowe stylizacje i żaden ciuch już ci nie umknie, podpisane pudła sprawdzą się co sezon, a więc… na zakupy!