Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie turystyczne nie wiąże się wyłącznie z kosztami leczenia i ma zakres ochrony jest szerszy niż w przypadku Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ubezpieczenie turystyczne to nie tylko i wyłącznie ubezpieczenie kosztów leczenia. Ubezpieczenie turystyczne to również ubezpieczenie naszego bagażu, kosztów akcji ratunkowej czy kosztów transportu medycznego z powrotem do kraju. Ubezpieczenie turystyczne to także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które pokryje koszty, kiedy to my wyrządzimy komuś szkodę” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w Uniqa Polska.

Pamiętajmy, że zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego jest szerszy niż w przypadku Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, która na dodatek obowiązuje tylko w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu.

Jeśli jedziemy na wakacje autem, warto mieć ponadto assistance komunikacyjne. Dzięki niemu w razie wypadku lub zepsucia się pojazdu możemy liczyć na to, że ubezpieczyciel zapewni nam jego holowanie do warsztatu i pokryje koszty samochodu zastępczego.

Oprócz tego dobrze jest pomyśleć o ubezpieczeniu swojego domu, zarówno w kontekście włamania, jak i zjawisk atmosferycznych takich jak burze czy huragany. „Możemy wyjechać na urlop, po czym wracamy i mamy dom bez dachu. Dlatego zwróćmy uwagę na zakres kupowanego ubezpieczenia” – radzi Katarzyna Ruman.

Mówi Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w Uniqa Polska

Podoba Ci się? Skomentuj i udostępnij: