Włochy: objazdem po malowniczej Lombardii. Cz. II – MEDIOLAN

Mediolan nie tylko stolicą mody. Czym jeszcze może zachwycić? Zobacz relację.

Mediolan – stolica Lombardii oraz drugie po Rzymie największe miasto we Włoszech. Jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata.

Jeden dzień na jego zwiedzanie to zdecydowanie za krótko.

Oto miejsca, które warto zobaczyć będąc w Mediolanie:

Duomo di Milano (Katedra w Mediolanie) – słynna, monumentalna budowla zbudowana w stylu gotyckim zachwyca swoją dostojnością. Katedra jest zaliczana do jednych z największych kościołów na świecie. Jeśli chcemy wejść do  środka miejmy na uwadze, że są tam duże kolejki i zwiedzanie zajmuje kilka godzin. Pamiętajmy również o odpowiednim stroju, aby uszanować sakralne miejsce.

Mediolan
Fot. Archiwum własne

 

Fot. Archiwum własne

Galleria Vittorio Emanuele II (Galeria Wiktora Emanuela II) – jest jednym z największych I najstarszych centrów handlowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Znajduje się tam wiele luksusowych i ekskluzywnych butików oraz restauracji.

Mediolan
Fot. Archiwum własne

 

Mediolan
Fot. Archiwum własne

Castello Sforzesco  (Pałac Sforza) – zamek położony w centrum Mediolanu. Dawniej mieściła się tu siedziba rodu Sforzów, a obecnie znajduje się tutaj  muzeum.

Mediolan
Fot. Archiwum własne

Teatro alla Scala – jedna z najsłynniejszych scen operowych na świecie. Na deskach la Scali wystawiane są arcydzieła mistrzów opery. Dla turystów jest dostępne Muzeum la Scala, które cieszy się dużą popularnością.

Fot. Archiwum własne

Brera – dzielnica Mediolanu, do której dojście zajmuje około 20 minut od centrum miasta. Brera jest spokojną częścią stolicy, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Tutaj przechodząc się po urokliwych uliczkach warto wstąpić na słynną włoską pizzę.

Fot. Archiwum własne

 

Fot. Archiwum własne

Navigli – malownicza dzielnica Mediolanu, w której można się poczuć jak w Wenecji. Znajdują się tutaj dwa kanały Naviglio Grande i Naviglio Pavese. Jest to klimatyczne miejsce ze względu na dużą ilość lokalnych knajpek. Wieczorem spotykają się tutaj turyści i mieszkańcy, którzy wspólnie biesiadują popijając wino i delektując się włoskimi przysmakami.

Fot. Archiwum własne

Arco della Pace (Łuk Pokoju)  –  jego początki sięgają starożytnych czasów.  Na łuku są płaskorzeźby z marmuru, brązu i drewna przedstawiające sceny z ważnych wydarzeń.

Fot. Archiwum własne

 

Fot. Archiwum własne

 

Fot. Archiwum własne

 

Fot. Archiwum własne

Zwiedzając Lombardię nie sposób było pominąć Mediolan. Mimo, że nie spotkaliśmy na ulicach  znanych osobistości ze świata mody, wędrówkę po Lombardii uważam za udaną. Smaki i zapachy tego regionu gorąco polecam poznać każdemu.

Zobacz pierwszą część relacji
Zobacz inne artykuły autora

Klaudia Rejkiewicz

Klaudia Rejkiewicz

– przedsiębiorca

– pasjonatka podróży

– zagorzała miłośniczka aktywnego i zdrowego stylu życia

 

 

Podoba Ci się? Dodaj komentarz i udostępnij: