Fotel kosmetyczny to podstawowe wyposażenie każdego salonu urody. Niezależnie od tego, czy prowadzimy mały gabinet kosmetyczny, czy też poszukujemy wyposażenia dla dużego, wielostanowiskowego salonu piękności, musimy zaopatrzyć się w tego typu meble, gdyż są one po prostu niezbędne do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Jak jednak wybrać naprawdę dobry fotel, czyli taki, który będzie wygodny zarówno dla klientów, jak i personelu salonu kosmetycznego? Funkcjonalny, a zarazem dobrze prezentujący się? Podpowiadamy 3 ważne kryteria, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu.
Fotel kosmetyczny: Kluczowe znaczenie sposobu regulacji
Podstawowe kryterium wyboru foteli kosmetycznych to z pewnością sposób ich regulacji. Możemy w tym zakresie wybrać fotel kosmetyczny elektryczny, w którym regulacji wysokości, czy stopnia odchylenia oparcia dokonuje się przy użyciu pilota sterującego, bądź też fotel hydrauliczny, w którym poszczególne ustawienia regulować będziemy za pomocą specjalnej pompy hydraulicznej, a w praktyce – przy użyciu nożnych pedałów.
Fotel elektryczny będzie z pewnością rozwiązaniem bardziej komfortowym. Jeśli w ciągu dnia mamy wiele klientek i fotel jest niemal w ciągłym użyciu, nożne sterowanie jego ustawieniami może być męczące. Dostosowując fotel do preferencji klienta (i naszej wygody podczas pracy) za pomocą pilota, wszystko przebiega zdecydowanie sprawniej i wygodniej. Poza tym cicha praca silników elektrycznych, w jakie obecnie wyposażane są fotele tego typu, nie zakłóca spokoju osoby poddającej się zabiegowi.
Sposób regulacji fotela to ważny czynnik decydujący o wyborze konkretnego rozwiązania. Wybierając np. cążki do paznokci kierować będziemy się przede wszystkim własną wygodą pracy. W przypadku foteli warto wziąć pod uwagę także wygodę klientów.
Fotel kosmetyczny: Jak ważny jest zakres regulacji?
Jeśli zdecydujemy się już, w jaki sposób chcemy sterować fotelem kosmetycznym, kolejnym krokiem będzie określenie zakresu regulacji tego typu wyposażenia. Nowoczesny fotel kosmetyczny elektryczny pozwoli nam tutaj na regulację w kilku płaszczyznach, co w praktyce oznaczać będzie swobodę ustawień pozycji i nachylenia oparcia, podnóżka oraz siedziska. Wybrane modele oferują możliwość regulacji podłokietników, osobno sterowany zagłówek fotela lub też funkcję rozkładania się do 180 stopni, zatem z możliwością wykorzystania fotela jako leżanki kosmetycznej. Profesjonalne rozwiązania uwzględniają tutaj również podnóżki z funkcją oddzielnego podnoszenia każdej z kończyn, bądź ściągane poduszki w zagłówku, co pozwala na wygodne ułożenie się osoby na brzuchu.
Zakres regulacji fotela będzie miał wpływ na komfort klienta podczas zabiegu. Swobodna regulacja na wielu płaszczyznach pozwoli z pewnością na efektywniejszy relaks i odprężenie podczas rytuałów pielęgnacyjnych i kosmetycznych.
Fotel kosmetyczny: Estetyka i jakość wykończenia jako kluczowe czynniki
Jak najlepsze pierwsze wrażenie to podstawa. Dlatego warto zadbać o to, aby wyposażenie salonu doskonale się prezentowało i wzbudzało w klientach zaufanie oraz pozytywne odczucia. W przypadku foteli kosmetycznych sprawdzą się w tym zakresie rozwiązania wykonane z wysokiej jakości materiałów, np. skóry ekologicznej, która jest dodatkowo łatwa w utrzymaniu w higienicznej czystości, przyjemna w dotyku i odpowiednio miękka, co również przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania mebla.
Kwestia estetyki to również odpowiednio dobrana kolorystyka wyposażenia oraz sposób wykończenia, jak podłokietniki wykończone drewnem, które dodadzą fotelowi eleganckiego charakteru.