Farbowany brąz to jeden z bardziej uniwersalnych kolorów

Farby brązowe to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu kobiet. W porównaniu do blondów i czerni, są bardziej uniwersalne i pasują zarówno blondynkom, jak i brunetkom. W przypadku tego koloru masz pewność, że znajdziesz odcień dla siebie.

Odcień farby powinien pasować do Twojego typu urody

Nie jest tajemnicą, że Twój naturalny typ urody jest najlepszym wyznacznikiem tego, jaki kolor włosów Ci pasuje. Zobacz jaki masz naturalny kolor włosów, kolor brwi, odcień cery, kolor oczu i ust. Czy Twoja cera łatwo się opala i czy masz piegi? Jakiego koloru jest opalenizna? To jest kilka wyznaczników Twojego typu urody. Przede wszystkim musisz wiedzieć, czy jest chłodna czy ciepła. Zimne brązy pasują głównie kobietom o typie urody lato lub zima, a ciepłe odcienie brązu pasują do wiosny i jesieni. Ciepłe brązy pasują do ciemnej karnacji i włosów w naturalnym kolorze blond lub brąz. Dzięki temu karnacja jest dobrze podkreślona. Natomiast jeśli masz chłodną cerę, to zdecyduj się na orzechowy brąz, ciemny brąz lub kakaowy brąz. Delikatna uroda lubi lekkie kontrasty, a wtedy wybieraj jasny brąz. Końcowy efekt nie będzie wtedy nienaturalny. Kolor oczu także ma znaczenie. Na przykład przy brązowych oczach, pasują Ci prawie wszystkie kolory brązu, podobnie przy niebieskich oczach, choć tutaj kluczowe znaczenie ma cera. Z kolei zielone oczy komponują się idealnie z brązami z rudym i miedzianym refleksem, natomiast odcień karnacji wyznacza to, czy pasuje Ci ciemny czy też jasny brąz. Jeśli dalej nie wiesz czy odpowiada Ci jasny brąz farba czy też ciemny brąz, sprawdź takie zestawienie na wirtualnym narzędziu lub idź do stylisty i wykonaj analizę kolorystyczną.

Co oferuje brązowa paleta barw?

Paleta kolorów brąz jest naprawdę bardzo bogata i znajdują się tam zarówno znane i popularne odcienie, jak i ciekawe alternatywy do wiodących kolorów. Na pewno znasz takie kolory jak czekoladowy brąz czy orzechowy brąz. Warto wymienić także miodowy i karmelowy brąz, które są także znane i lubiane. Panie o urodzie typu jesień i wiosna, będą wyglądać bardzo dobrze w brązach, bo podkreśla on ciepłe barwy i dodaje świeżości. Brąz w odcieniu czekolady to chyba jeden z bardziej popularnych i lubianych kolorów. Jest to odcień zarówno elegancki, jak i uniwersalny, a komponuje się dobrze z różnymi typami urody. Podkreśla rysy twarzy i oczy. Z kolei brąz karmelowy i miodowy pasują do typowo ciepłej urody. A może spróbujesz nowości czyli bronde? To wyjątkowe połączenie blondu i brązu, które będzie idealne dla miłośniczek tych dwóch kolorów.

Pielęgnacja włosów farbowanych – o czym pamiętać?

Włosy farbowane powinny być szczególnie pielęgnowane. Przede wszystkim potrzebują nawilżenia, ale także termoochronnych kosmetyków. Nawilżone kosmyki bardziej się błyszczą i wyglądają pięknie, bo kolor jest bardziej podkreślony. Farbowanie może je wysuszać, a wtedy pogarsza się ich kondycja. Dlatego dobrze jest stosować odżywki i maski do włosów farbowanych. Jeśli masz chłodne odcienie blondu, musisz zadbać o to, aby nie pojawiały się niepożądane odcienie żółte, a neutralizuje się je za pomocą szamponów z fioletowym pigmentem. Poza tym uważaj na słońce i stylizację na gorąco, bo te czynniki mogą powodować blaknięcie farbowanego koloru. Staraj się nie farbować włosów zbyt często, aby zachować je w jak najlepszej kondycji. Najlepsze będą farby bez amoniaku, z naturalnymi olejkami roślinnymi, dzięki nim włosy są jedwabiste i błyszczące.

Farbowany brąz to jeden z bardziej uniwersalnych kolorów
Przewiń na górę