Fotoksiążka jako prezent idealny: sprawdź, jakie warunki powinna spełniać

Trafiony pomysł na prezent zawsze jest sporym wyzwaniem. Dwoisz się i troisz, a do głowy jak na złość nie przychodzi nic ciekawego? Mamy dla Ciebie inspirację na prezent idealny. To personalizowana fotoksiążka, którą możesz dopasować do okazji, konkretnego tematu, a nawet charakteru odbiorcy. Jak ją zaprojektować, by była wyjątkowym prezentem?

Osobisty podarunek z głębi serca

Umiejętne dopasowanie upominku do odbiorcy nie jest prostym zadaniem. Czasem się zdarzy, że solenizant otwarcie poprosi o konkretny przedmiot – wówczas masz pewność, że podarunek w 100% trafi w jego gust i będzie praktycznym akcentem na co dzień. Co jednak w sytuacji, gdy zainteresowana strona uparcie milczy? Tu przyda się nie tylko dobry pomysł, ale i kreatywność.

Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla bliskiej osoby, podaruj jej coś osobistego. A czy może być bardziej personalny prezent niż fotoksiążka? Pełen zdjęć i dopracowany w szczegółach album zapewni mnóstwo pozytywnych wrażeń i wywoła piękne wspomnienia. To prezent, który zapada w pamięć! Poznaj kilka zasad, dzięki którym stworzysz w pełni udany podarunek.

Tematyka fotoksiążki

Twoim punktem wyjścia na początkowym etapie projektu będzie wybór tematu fotoksiążki. Zastanów się, co chcesz wyrazić zdjęciami – przypomnieć wspólny czas z minionych wakacji, utrwalić rodzinną uroczystość, podsumować lata wspaniałej przyjaźni? Od tego będzie zależeć wybór zdjęć oraz szablonu.

Nie wybieraj przypadkowych fotografii. Skup się na serii zdjęć, które opowiadają jakąś historię i przedstaw ją na kartach fotoksiążki w ciekawy sposób. Uzupełnieniem opowieści będzie szablon, czyli graficzna oprawa Twojego dzieła. Na stronie Colorland znajdziesz dziesiątki propozycji – dopasuj szablon tak, aby podkreślał wspaniałe momenty uchwycone w kadrach. Możesz zdecydować się na fotoksiążkę w minimalistycznym czy klasycznym stylu lub wybrać szablon pełen zdobień i wzorów. Który z nich bardziej pasuje do osobowości odbiorcy?

Przeczytaj także:  Piec koza w domu: Jak ogrzewać bez ryzyka?

Wybór zdjęć i układ

Kadry są najważniejszym elementem twórczej fotoukładanki. Wybierz je rozsądnie, z precyzyjnym zacięciem. Nie wszystkie zdjęcia muszą się skupiać na sylwetce osoby, z myślą o której powstaje ten prezent. Swoją fotoksiążkę możesz urozmaicić, zestawiając ze sobą portrety, krajobrazy, fotki typu selfie, a także tradycyjne kadry pozowane. Dzięki temu Twoja fotograficzna opowieść bez reszty pochłonie uwagę odbiorcy.

Zdjęcia możesz układać na stronach fotoksiążki na wiele sposobów. Warto pomyśleć w tym momencie o wieku odbiorcy. Jeśli przygotowujesz prezent dla nastolatki, zdecyduj się na artystyczny nieład i „rozrzucaj” zdjęcia w nieco przypadkowym stylu. Kiedy fotoksiążka ma być jednak prezentem dla sędziwego dziadka, zadbaj o symetryczny układ zdjęć i porządek – wspomnienia w takiej formie będą najlepiej przyswajalne.

Personalizacja

Prezent z głębi serca warto podkręcić kilkoma osobistymi akcentami. Zdjęcia same w sobie będą sentymentalną pamiątką, ale możesz dodatkowo wzbogacić je o życzenia, wiersz, wzruszającą dedykację czy cytaty. Teraz nie brakuje już niczego – fotoksiążka będzie idealnym prezentem z osobistą nutą dla kogoś bliskiego.

Fotoksiążka jako prezent idealny: sprawdź, jakie warunki powinna spełniać
Przewiń na górę